во , ,

Неизмиени чинии, несредена облека: Мајка искрено го прикажува хаосот дома – стана вирален хит

„Нормално е домот понекогаш да ви изгледа хаотично, едноставно немате време за сѐ“, порачува Ема од Велика Британија со видеата од нејзиниот несреден дом.

Купи маица за 599 ден.

busted-maska-crna

Ема Мед (34) од Велика Британија е мајка на 3 деца која стана вирален хит со своите видеа на ТикТок во кои реално прикажува каков хаос владее во нејзиниот дом.

Од несредени кревети и неизмиени чинии до душек среде дневна соба и купови облека за диплење, таа искрено прикажува како изгледа домот на една мајка која нема време за ништо.

Ема сака да порача дека е во ред вашиот дом понекогаш да биде хаотичен и да не си создавате притисок од совршено уредните домови кои се прикажуваат на Инстаграм затоа што тоа сигурно не е реалната слика 24/7.

Нејзините деца имаат 11, 9 и 3 години и Ема вели дека реалноста е дека мајките не знаат на што попрво да се посветат.

Дел од нејзините вирални видеа каде го прикажува хаосот дома:

@emma_lou_

Let’s normalise being normal! Inspo @emilyjeanne333 #motherhood #relatable #normalisenormal #instavsreality #messyhome #realmum

♬ Sixty Second Commercial 1 by Michael Reynolds – malcolm

@emma_lou_

Reply to @gingerninjasci let’s normalise normal homes 🥰 #relatable #motherhood #normalisenormal #instavsreality #messyhome #realmum

♬ Sixty Second Commercial 1 by Michael Reynolds – malcolm

@emma_lou_

Reply to @emmywhite3 Let’s normalise normal homes – bedroom edition. 🥰 #relatable #normalisenormalhomes #instavsreality #messyhome #realmum

♬ original sound – Emma

@emma_lou_

No more here thank you 🤣😅 #motherhood #mumof3 #reltablemum #havingababy #toddlerlife sc @mumlifewitherin

♬ original sound – Erin Rose

@emma_lou_

The struggle is real…. 😅 #motherhood #relatable #instavsreality #toddlerlife

♬ original sound – Coach_Marshy 🎧

@emma_lou_

🧐🧐 sc @banksmumma #instagramstories #moralofthestory #viewsvslikes #BRITsMOVER

♬ original sound – Mrsbanks


Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

19 Урнебесни илустрации за женските маки во кои можеби ќе се пронајдете

Фризер од Пакистан потстрижува со ножеви, оган и парчиња стакло