во ,

Некое ситно типче си седело мирно на шанк и си пиело пиво…

Некое ситно типче си седело мирно на шанк и си пиело пиво.

Од зад грб му наишол некој батка и го треснал јако по грб, а овој кутриот паднал од столот. Станал и се зачистил и пак седнал, а баткава му рекол:

– Ова беше кунг фу од Кина.


Отишол баткава до вц, се враќа по некое враме и пак го мава малиов по грб со некој карате техники.

Mалиов пак паѓа и се подзачистува и изнервиран излегува, а баткава пак му вика:

– Oва беше карате од Јапонија.

И баткава си седнал на негово место.

Се врака малиов по некое време, го мава баткава по грб а овој паднал и се онесвестил.

Малиов му рекол на шанкерот:

– Kога ќе се освести кажиму дека ова беше хебла од Југо..


Супер Акција -20%

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Шетет две џуџиња низ чаршија Охрид…

Ви џандари сте много глупи људи…