во ,

Некој пијаница си се шетал по улица и цело време ја пцуел Државата…

Некој пијаница си се шетал по улица и цело време ја пцуел Државата.

Улава држава. Го слушнал некој полицаец и одма го привел во станица кај командирот и му кажал дека човекот викал дека државата е улава.

Командирот го прашува човекот Зошто бе така си викал? а овој му одговорил. Да точно јас викав Улава држава ама не мислев за нашата викав за соседната.

Командирот го пуштил човекот да си оди дома а полицаецот го казнил 3 месеци по 15%.

По некое време полицаецот го сретнува пак човекот и му вика. Зошто бе така ме намести ете ме казнија мене, а овој му одговара.

Кога ти викам јас улава држава ти не ми веруваш.

Навалица Продавница

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Фотографии од куќи кои дефинитивно не изненадија денес

22 Невести кои докажаа дека не треба да потрошите цело богатство за да блеснете во сета своја убавина