во ,

Немој, ќе ти се видат гаштите!

Блажо и Мара се шетале во паркот и поминале покрај еден рингишпил. Мара му вика на Блажо:

– Сакам да се качам на рингишпилот!

– Немој, ќе ти се видат гаштите!

– Да, во право си. – Одговорила Мара.

Блажо отишол да купи сладолед, се вратил и гледа Мара се качила на рингишпилот. Блажо почнал да и вика:

– Што направи мори овцо една ?! Нели ти кажав да не се качуваш оти ќе ти се видат гаштите!

– Не се грижи Блажо! Ги соблеков пред да се качам!

Навалица Продавница

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Одат двајца цајкани на балет…

САУДИСКИОТ ПРИНЦ Е СОПСТВЕНИК НА НАЈСКАПИОТ ДОМ НА СВЕТОТ: Само за оваа слика искеширал 400 милиони евра!