во ,

Ова средство помага ли, јас пробав се и сешто и ништо не ми помогна…

Ќелав човек оди во аптека и бара некое средство против ќелавост. Аптекарот му дал едно етерично масло, а ќелавиот прашал:

– Ова средство помага ли, јас пробав се и сешто и ништо не ми помогна.

Реклама

Аптекарот тогаш му покажал со прстот кон другиот дел од аптеката:

– Го гледате ли господинот со брадата и мустаќите?

– Да.

– Тоа е жена ми. Само го помириса.


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Сакам фризура како на Шакира, шминка како на Анџелина Џоли…

Носталгија за сите деца од 80-те и 90-те: Се сеќавате ли на овие работи?