во , ,

Овде поп Стефан, има едно мртво магаре на патот, па ви се јавувам да го отстраните за да не се преврти некој со колата…

Се возел некој поп по автопат, и наишол на мртво магаре.

Ја повикал сообраќајната полиција и рекол:

– Овде поп Стефан, има едно мртво магаре на патот, па ви се јавувам да го отстраните за да не се преврти некој со колата…

А полицаецот сакал да се пошегува, па рекол:

– Попе, што не му прочитате една молитва?

– Првин сакав да ги известам роднините – рекол попот.

Што мислиш?

30 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Тајни од младоста на познатата актерка: Не одела на училиште, а на 13 години мајка ѝ ја сместила во психијатриска клиника

Луксузниот дом на фудбалерот Един Џеко во Сараево го одзема здивот: „Вила Е“ се издигнува на 4 катови и е градена 3 години