во , ,

Одат по улица мајката и малиот син. Го среќаваат комшијата…

Одат по улица мајката и малиот син. Го среќаваат комшијата. Мајката вели:

– Петре, сине, поздрави го комшијата.

– Здраво!

– Не така, мамичка! Како тато што го поздравува.

– Ооо, кај си бе пе*ер, кај се изгуби?! Беше ли вчера во кафана, мене кучката не ме пушти!


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Газдата на еден кафич бил толку сигурен дека неговиот шанкер е најсилниот човек во градот…

Докторе, гледајте ги колку се! Посоветувајте ме што да правам?