во ,

Одлучила плавуша да го напушти својот развратен начин на живот и да ја исчисти својата душа во манастир…

Одлучила плавуша да го напушти својот развратен начин на живот и да ја исчисти својата душа во манастир во некоја далечна област.

Реклама

По неколку месеци пост, низ тоа место поминала војска.

Младата монахиња (плавушата од почетокот на приказната) побрзала кај нејзината духовна мајка да ѝ се пожали.

Мајко, денеска тука помина војска и сите „поминаа“ преку мене.

Не грижи се, ќерко моја, само земи три лимона и изеди ги без шеќер.

Па дали ќе се чувствувам подобро од тоа?

Нема да се чувствуваш подобро, ќерко, но барем ќе ти падне таа насмевка од лицето.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Таман седнав на шолјата кога зачув глас од другата кабина…

Си оди човек дома од работа и по пат му текнува дека неговата ќеркичка има роденден…