во , , ,

Охриѓанец фаќа такси во центарот на Њујорк и му вели на таксистот…

Охриѓанец фаќа такси во центарот на Њујорк и му вели на таксистот:

– До Охрид!

– I`m sorry, I can`t understand you.

– Вози до Охрид, бе!


– I don`t know where is this city …

Нашенецот отвара куферче и му покажува на таксистот 2.000.000 долари. Таксистот:

– I see! Stariot ili noviot del?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Фотографии кои докажуваат дека совршената снимка зависи од вистинскиот момент

Баба Митро, пак ти? Вчера одвај те спасивме од труење со печурки…