во , , ,

Паника во САД: редици и празни полици во маркетите и аптеките заради корона вирусот

Американците викендов беа заглавени во долги редови во маркети и аптеки во потрага по заштитни маски и други неопходни работи како резултат на првите заболени од корона вирусот.

Во моментов има 103 заболени во САД, а 6-мина ја загубија битката со вирусот.

Поради страв од прогласување на задолжителен карантин, жителите решија да ги набават најважните намирници кои би им биле неопходни за преживување доколку се прогласи епидемија – храна, средства за хигиена, лекови.

На фотографиите можете да ги видите празните полици во маркетите, аптеките, продавниците за зеленчук и овошје…

За потсетување, доколку ги следите предупредувањата и мерките за зашита, нема потреба од паника. 

Што мислиш?

7 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Работи од кои луѓето треба да се одвикнат еднаш и засекогаш

17 Креативни идеи како со тетоважа да ги покриете лузните и белезите од раѓање