во ,

Педесетгодишна жена добила срцев удар, и во критичниот момент и се јавува Господ…

Педесетгодишна жена добила срцев удар, и во критичниот момент и се јавува Господ.

Таа го прашала: Готова ли сум, ќе умрам ли?

Не, и рекол Господ, ќе живееш уште 35 години.

Реклама

Откако оздравела не излегла од болница туку одлучила да остане и си направи пластични операции на лицето, отстранување на масни наслаги од бутовите, стомакот, нови заби, па дури и косата ја офарбала во друга боја.

Кога излегла од болница ја згазил камион и починала.

Оди пред господ и го прашала: Аман бре Господи, зошто ме излажа и ми кажа дека ќе живеам уште 35 години, а еве си умрев?!

Извини, рекол Господ, не те препознав!


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Зошто секогаш ја носиш мојата слика во паричникот…

Колку од вас, браќа и сестри, им простивте на непријателите?