во ,

Пијан маж влегува во автобус и една жена веднаш му се пушта…

Пијан маж влегува во автобус и една жена веднаш му се пушта:

– Вие сте пијан!

Реклама

– А вие сте многу грда!

– Вие сте многу пијан!

– А вие сте најгрдата жена што сум ја видел до сега!

– А вие сте најголемиот пијаница кој сум го видела! – Вели жената и го погледнува задоволно и победнички, бидејќи е негов ред, но тој нема каде да се зголемува повеќе.

Тогаш пијаниот почнува да се смее на глас.

– Што е смешно? – Прашува таа.

– Јас утре ќе отрезнам!


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

19 Луѓе чие секојдневие е како драмска претстава

10 Неверојатни тетоважи со бои кои „оживуваат“ под ултравиолетова светлина