во ,

Постар човек вика по такси: Тахи, тахи…

Постар човек вика по такси:

– Тахи, тахи.

Реклама

Го слуша некој младич и му вика:

– Чичко, не се вика ТАХИ, туку ТАКСИ.

– Ја мајката, гледај како пишува.ТАХИ.

– Чичко, Х се чита како КС.

Човекот се замислил и рекол:

– Е мајката! Ја имам 60 и кусур години, а не сум знајал дека се викам МИКСАЈЛО, а не МИХАЈЛО.


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Многу жалам госпоѓо, навистина не беше намерно…

Мите отишол на очен доктор и се пожалил: Докторе помагај…