во ,

По што заклучуваш дека обвинетиот бил земја пијан? – го прашува судијата сведокот…

Реклама

-По што заклучуваш дека обвинетиот бил земја пијан? – го прашува судијата сведокот.

-По тоа што влезе во телефонската говорница и половина саат не излегуваше од неа.

-Па што?Тоа ни најмалку не мора да значи дека бил пијан! забележува судијата.

-Да би можело така да се каже – одговорил сведокот – но веднаш штом излезе надвор,најмалку половина саат пцуеше затоа што лифтот не работи!


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Што ќе бараш таму? Таквите локали се само за напалени маж… и што сакаат да гледаат женски кои им играат…

На семафор на црвено застанува црно ауди со тројца набилдани и истетовирани момци во него…