во ,

Празничната реклама на McDonald’s допира до срцата на родителите

Новата реклама на McDonald’s UK ги освои родителите. Во краткото видео, мајка се обидува да го разбуди празничниот дух кај нејзиниот тинејџер.


Иако наидува на отпор од намуртеното момче, мајката не се откажува сè додека „малото дете“ во него не излезе на површина.

Рекламата на интересен начин ги доловува внатрешните конфликти во тинејџерските години, кога адолесцентите сакаат да бидат третирани како возрасни, а не како мали деца.

Навалица Ви препорачува

KICK IT Чорапи

1,050 ден.

Што мислиш?

26 Points
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како е тоалетот брат? Го користиш ли? Размислувам и јас да си купам…

Пилот воочил мистериозен монолит сред дивина: Ова е најчудното нешто што сум го видел во мојата кариера