во ,

Пред летувањето, баба оди во шопинг центар да купи костим за капење…

Реклама

Пред летувањето, баба оди во шопинг центар да купи костим за капење. Си наоѓа бабата некој костим, но веќе утредента се враќа во бутикот:

– Би сакала да го вратам само горниот дел! – вели бабата.

– Зошто, бабо, само горниот дел?

– Па, кај мене сè собира во долниот дел.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Која е разликата помеѓу пивото и жената…

15+ Твитови од мајки и татковци кои се толку смешни што речиси боли