во ,

Принцот Вилијам прогласен за најсекси ќелав маж, твитерџиите не се согласуваат

Принцот Вилијам е прогласен за најсекси ќелав маж според резултатите од истражување спроведно од клиника за козметичка хирургија. Принцот бил опишан како „секси“ во 17,6 милиони објави од блогови и веб-сајтови, и ги победи ѕвездите како Двејн Џонсон и Џејсон Стејтам.Според истражување кое го сподели The Sun, принцот Вилијам е најсекси ќелав маж на светот. Во истражувањето мажите биле рангирани според тоа колку пати се појавува нивното име во блогови, извештаи и разни објави од веб-сајтови, откако ќе ги пребарате на Гугл.

Според истражувањето, спроведено од клиника за козметичка хирургија, принцот Вилијам бил опишан како „секси“ во околу 17,6 милиони блогови, веб-сајтови и слично, со тоа станувајќи најсекси ќелав маж.

Покрај Вилијам, во првите пет мажи на листата се наоѓаат Мајк Тајсон, Џејсон Стејтам, Питбул и Мајкл Џордан. На листата се нашле и Двејн Џонсон, Брус Вилис, Вин Дизел, па дури и рускиот претседател Владимир Путин, кој за само неколку поени не завршил во првите 10.

„Има малку ќелави мажи во светот на шоу-бизнисот“, изјавиле од клиниката што го спроведе истражувањето, па веројатно затоа и го направиле.

Твитерџиите веднаш се огласија во врска со истражувањето и додека некои се согласуваат со резултатите, повеќето велат дека оваа титула дефинитивно му припаѓа на актерот Стенли Тучи.

Некои од нив прокоментираа и дека принцот Вилијам сигурно „замешал прсти“ во резултатите бидејќи е далеку од најсекси ќелав маж.

Истражувањето го сподели и Двејн Џонсон кој, пак, на шега изјави дека на листата заслужува да се најде и комичарот Лери Дејвид.

10-те најсекси ќелави мажи според истражувањето:

1. Принцот Вилијам

2. Мајк Тајсон

3. Џејсон Стејтам

4. Питбул

5. Мајкл Џордан

6. Флојд Мејведер

7. Џон Траволта

8. Брус Вилис

9. Двејн Џонсон

10. Вин Дизел

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Ситуации кои само високите девојки ќе ги сфатат

8 Видови на луѓе кои ви ја разнишуваат самодовербата и како да се справите со нив