во , ,

Променила само една работа и сега е послаба за 60 килограми

Вивијан Мекол (24) од Њу Мексико започнала да бара утеха во храната по смртта на двајцата родители и јадела само брза храна и пиела газирани сокови.

За само неколку месеци, таа се здебелила 120 килограми и наишла на нови проблеми. Кога не можела да седне на седиштето во авионот, таа решила да го промени својот живот со цел да изгуби вишок килограми, пренесува Daily Mail.

– Барав утеха во храната, мислам дека некогаш не сум пиела вода. Ќе прескокнев појадок и гладував до ручек, а потоа јадев за ручек во ресторани за брза храна, претежно во Мекдоналдс. Би јадела во Бургер Кинг за вечера. Покрај тоа, би јадела безброј закуски помеѓу оброците – откри Вивијан.

Нејзината одлука да изгуби тежина дошча во септември 2019 година за време на патувањето во Калифорнија. Тогаш таа решила да ги промени својот живот и навиките и интензивно работела на нив.

За само една година, Вивијан успеала да изгуби скоро 60 килограми и да достигне тежина од 67 килограми.

– Сега одам во теретана шест пати неделно, одмарам во недела. Сакам да кревам тегови и да правам кардио најмалку 30 минути секој ден. Трчам и пет километри – рече таа.

Покрај вежбање, таа комплетно ја сменила исхраната – јаде секој ден во исто време, без закуски, газирани сокови и брза храна, а исто така го елиминирала и глутенот.

За разлика од многумина кои се обиделе да ослабат, Вивијан имала брзи резултати. Таа слабеела 20 килограми на секои три месеци.

– Само се обидувам да бидам подобра секој ден. Имам вишок кожа околу стомакот, но користам масло за тоа и навистина е подобро. Кожата ми се стегна, а стриите полека исчезнуваат – откри Вивијан.

View this post on Instagram

We had an amazing night #dinnerdate #dressedupforonce

A post shared by Vivian McCall (@vivianelaine22) on

Што мислиш?

16 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Нов тренд кој сите го обожаваат – Столици во облик на школка

Знаеш ли што прочитав? Пиењето ти го скратува животот двојно!