во , ,

Рапер вметна златни синџири наместо вистинска коса!

Раперот Ден Сур е 23-годишна мексиканска sвезда и тврди дека е првиот човек што некогаш имал златни синџири на главата, наместо коса. Тој хируршки вградил куки на кои биле прикачени овие „жолти и скапи влакна“.

Некои медиуми објавија дека Сур бил инспириран од раперот Лил Узи Верт, кој стана вирален оваа година кога потроши 24 милиони долари за „природен“ розов дијамант што го стави во челото, пишува New York Post

Музичарот и продуцент неодамна ја покажа својата фризура на социјалните мрежи и за кратко време доби огромен број следбеници на тик-ток.

МТО Њуз пишува дека Ден вградил неколку куки на главата на кои закачил синџири бидејќи сакал да изгледа „како да излегол од златарница“.

„Сакав нешто различно бидејќи сега сите сликаат. Се надевам дека нема да ме копираат сега “, рече тој во едно од видеата на социјалните мрежи.

„Имам кука вградена во мојата глава и таа кука има други куки што се прикачени на мојот череп, под мојата кожа. Ова е мојата коса. Златна коса. „Јас сум првиот рапер што има златна коса вградена во човечката историја“, рече 23-годишниот рапер Ден Сур.

Тој, исто така, докажа дека неговите синџири се вистински – и не се направени од пластика, како што тврдеа некои негови следбеници – на видео објавено на Тикток, каде што ги натопи синџирите во растворот.

Според некои извештаи, раперот бил подложен на бизарна операција во април.

Откако се пофали со својата нова „коса“, бројот на следбеници на „Тикток“ скокна од 12.000 на речиси два милиони.

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Дедо кој танцува покрај базен го освои интернетот – неговите врсници играат шах, а тој “лудо” се забавува

НАСА сака намерно да судри вселенско летало со астероид