во , ,

Рај на Земјата: Дали ова е најубавиот природен базен на светот?

Природниот базен со длабочина од 30 метри којшто е опкружен со зеленило, годишно го посетуваат илјадници луѓе за да видат дека овој рај навистина постои.

Нереално убавата вегетација, коралните гребени, скриени тунели и активни вулкани, прават Самоа да биде навистина нереално место за уживање.

Полинезиската држава која што е сместена на западниот дел од островот Самоа, североисточно од Фиџи е навистина рај на земјата.

Тоа ги опфаќа островите Саваи’и, Уполу, Маноно и Аполима, како и неколку мали, ненаселени острови.

На Уполу се наоѓа едно од најнеобичните места за капење на планетата Земја.

Омилениот базен ќе го најдете во близина на селото Лотофага, крај спектакуларното крајбрежје кое што ги спојува белиот песок и азурниот океан.

Sua Ocean Trench, кој што во превод значи „голема дупка“, настанал како резултат на ерупција на вулкан на островот.

Природниот базен е со длабочина од 30 метри и опкружен е со зеленило, а годишно го посетуваат многу туристи за да ја видат убавината со свои очи.

Што мислиш?

28 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како си ти, како се децата? Што се случи? Зошто си таква?

10 Генијални дизајни за кои не била штедена имагинација