во , , ,

Русија 2077: Добредојдовте во надреалната руска иднина од Евгениј Зубков

Предвидувањето на иднината е секогаш забавно, но повеќето луѓе го прават тоа на досаден и нереален начин. Ко-основачот на уметничкиот проект МХД, Евгениј Зубков објави серија уметнички дела со наслов „Русија 2077“. За разлика од сите други кои ја замислуваат иднината како сè да е обновено и да изгледа футуристички, Евгениј всушност покажува пореален начин како може да изгледа нашата иднина, или барем неговата иднина во Русија. „Русија 2077“ е проект, тоа е паралелна реалност, каде што слики од современите технологии се вклопуваат во обични пејзажи и секојдневието во руралната Русија.

Што мислиш?

5 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Момче ѝ соши прекрасен матурски фустан на сестра си бидејќи сиромашните родители не можеле да си дозволат свечена креација

Жено сега ќе си играме пожарникари…