во ,

Сакаше да го изненади од зад грб, но заврши на тревникот: Меси со мајсторски дриблинг против Санчез

Аргентина и Чиле ги подели бодовите играјќи 1-1 во мечот од седмото коло од квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар. „Гаучосите“ беа подобри, создадоа повеќе шанси, ама на крајот мораа да се задоволат со реми.

Купи маица за 599 ден.

busted-maska-crna

Головите паднаа во првиот дел, а автори на истите беа Лионел Меси во 23 и Алексис Санчез во 36 минута. Токму овие двајца беа инволвирани во уште една ситуација во која Меси на едноставен начин се ослободи од некогашниот соиграч од Барселона.

Алексис се обиде да го изненади Аргентинецот и да му ја украде топката од зад грб, но Лео се снајде, се ослободи и го испрати фудбалерот на Интер на тревникот.


Што мислиш?

18 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Полицијата ги запрела, а потоа „армија“ луѓе почнала да излегува од автомобилот

10 Работи кои ги измислиле античките Египќани, а се користат и денес