во , , ,

Самоука слаткарка прави пити кои изгледаат како уметнички слики

Кулинарските дела на Лиз Џој ќе ви биде жал да ги каснете. Слатките пити кои ги создава самоуката готвачка изгледаат како уметнички слики и мамат воздишки кај секој кој ќе ги погледне.

Петар Пан, Ариел, Црвенкапа… Лиз ги раскажува едни од најубавите детски бајки преку храната.

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Жено, каде е шишето со ракија?!

9 Работи во домот од кои треба да се ослободите