во ,

Селото на Попај во Малта е вистинска атракција за туристи

Во северозападниот дел на Малта се наоѓа мала скриена атракција позната како „селото на Попај“.

Колоритното и живописно место било изградено за филм за Попај морнарот во 1980 година. По завршувањето на снимањето, филмскиот сет бил оставен како подарок за локалното население и до ден-денес служи како отворен музеј за посетителите.

Поради уникатниот изглед, ова е атрактивна дестинација за сите туристи кои ја посетуваат Малта.
-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 Фотографии докажуваат дека можете да станете колекционер, што и да собирате

Пукаат браните како на филм, не можат да ја задржат водата: Поплави и во Кина после обилните дождови!