во ,

Серијата „Симпсонови“ го предвиде патувањето на Ричард Бренсон до вселената

Се чини дека серијата „Симпсонови“ повторно ја предвиде иднината. Обожавателите на оваа серија забележале дека во епизода од 2014 г. има сцена што потсетува на неодамнешното патување на Ричард Бренсон до границата со вселената.

Во сцената има лик, кој личи на милијардерот, што лебди на нулта-гравитација во вселенски костим. Ова е многу слично на фотографија од Бренсон како лебди на нулта-гравитација за време на патувањето до границата со вселената минатата недела.

Бренсон ја основал компанијата „Вирџин галактик“ во 2004 г. со цел да испраќа туристи во вселената, па затоа некои посочиле дека серијата сепак не ја предвидела иднината.

Епизодата за која се зборува е 15. во 25. сезона од серијата.

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Блиска средба со морски суштества: Едноставно имале чувство дека нешто ги демне од длабочините

„Симпсонови“ – интересни факти што можеби не сте ги знаеле за познатата серија