во ,

Се вози Трпе во автобус и потпевнува…

Се вози Трпе во автобус и потпевнува:

-Да е татко ми слон, а мајка ми слоница, јас би бил слонче!

-Да е татко ми коњ, а мајка ми кобила, јас би бил ждребе!

Возачот нервозен му вика:

-А да е татко ти педер, а мајка ти курва, што би бил?

Перица како од пушка:

-ВОЗАЧ НА АВТОБУС!

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

28 Готварски фејлови кои професионалните готвачи не би ги простиле

Штo сaкaш дa бидеш вo вoјскaтa ?