во ,

Си праат муабет малото Пере и Кирето, како дошле на свет, а Кирето вика: Мене штркот ме донесол…

Реклама

Си праат муабет малото Пере и Кирето, како дошле на свет, а Кирето вика:

– Мене штркот ме донесол…

– А ја сум од јајце излезен.

– Е, од кај знаеш бе Пере?

– Вчера поминав кај дуќанчето, и продавачката и вика на комшиката;

– Еве го воа малото, на онаа кокошката од трети кат…


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Полицаец сопира студент и му вика: Лична карта ќе ве молам…

„Најубавата жена во светот“, Вера Ванг полни 75 години и ги изненадува фановите со својот смел изглед