во ,

Слободен ли си за викендот?

Македонец најтешко одговара на прашањето:

– Слободен ли си за викендот?

Не знаеш на скара ли те канат, дрва ли ќе цепиш или бетон ќе мешаш…

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Скриената порака на „Раката на пустината“ – Фасцинаниот споменик издигнат среде пустината во Чиле

Илон Маск ги восхити сите со неговиот возен парк