во ,

Состанок од дома преку Zoom: Луѓе споделуваат искрени фотографии од позадината што не се гледа на камера

Пандемијата целосно го промени нашиот начин на живот, нашите навики и методи на работење. Многумина беа принудени да работат од дома и да комуницираат со колегите онлајн, одржувајќи состаноци на Zoom.

Откако научничката Гречен Голдман сподели фотографија од позадината во нејзиниот дом и стана вирален хит, многумина ѝ се придружија покажувајќи го она што нивните колеги не го гледаат.

Корисници на Twitter споделуваат фотографии од нивните Zoom состаноци во кои можеби ќе се пронајдете или ќе се насмеете.

Што мислиш?

27 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

9 Неверојатни факти за животот во Тунис

12 Комични стрипови за тоа како жителите од големите градови се разликуваат со луѓето од провинција и селата