во , ,

Срцка, еве земи го чадорот за да не накиснеш до дома…

Реклама

Оделе Мујо и Фата по улица, кога надвор почнало да врне. Мујо веднаш извадил чадор од ранецот и ѝ го дал на Фата, па ѝ рекол:

– Срцка, еве земи го чадорот за да не накиснеш до дома – на што таа му одговорила:

– Леле, баш си џентлмен… А ти како ќе си одиш до дома? Ќе накиснеш…

– Па со такси! – рекол Мујо.


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Фудбалската ѕвезда Мауро Икарди стана сопственик на најскапиот автомобил во светот, кој го набавил за сума од 26 милиони евра

Ги прашале девојките во Белград за тоа дали би избрале Србин или странец за партнер: Нивните реакции биле сосема изненадувачки