во ,

Стадо незапирливи слонови руши се пред себе! Кинескиот град го бранат стотици луѓе и дронови

Кинеските власти и натаму се борат да го пренасочат стадото од 15 диви слонови, кои дошле во близина на Кунминг, повеќе милионски главен град на југозападната кинеска провинција Јунан. Незапирливите слонови веќе минале 500 километри од природниот резерват, движејќи се кон југот на земјата, притоа причинувајќи голема материјална штета.

Купи маица за 599 ден.

busted-maska-crna


Што мислиш?

18 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

30 Фотографии што совршено го сумираат животот во Њујорк

21 Откачени стрипчиња за сите љубители на црниот хумор