во ,

Таткото на синот студент тргнал во прва посета во градот каде што студира…

Реклама

Таткото на синот студент тргнал во прва посета во градот каде што студира. Со автобус стигнал рано наутро, ја нашол адресата каде што синот живееле под кирија и ѕвонел на вратата.

Му отвора газдарицата, а тој ѝ вели:

– Добар ден, дали овде живее Јован?

Газдарицата превртува со очите и вели:

– Да. Само внесете го и ставете го на креветот. Првата соба десно. Кофата е покрај креветот.


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Уловил гастарбајтер златна рипка и таа му рекла дека ќе му исполни 3 желби…

Го прашуваат еден лудак што би направил кога би го пуштиле сега од лудницата…