во ,

Татко го однел својот син на кошаркарски натпревар и станал интернет ѕвезда

Реклама

Неодамна, фотографија направена за време на натпревар на кошаркарскиот тим на Универзитетот во Кентаки ги обиколи социјалните мрежи. На фотографијата се гледа навивач со неговиот млад син, човекот во валкана работна облека и рацете и лицето прекриени со јагленова прашина.

Фотографијата прв ја објави еден фан, а оваа снимка можеби ќе останеше незабележана доколку не беше повторно објавена од тренерот на Кентаки диви мачки, Џон Калипари. Во описот на фотографијата, Џон донекаде појаснува што се случува. Се испостави дека човекот брзал на натпреварот веднаш по завршувањето на неговата работа. Дефинитивно сакаше да го гледа натпреварот со својот син. Но, рударот немал време да се истушира ​​и да се пресоблече, па се појавил валкан. Тренерот се восхитувал на чинот на навивачот и нему и на неговото семејство им ветил ВИП билети за следниот натпревар.

Фотографијата станала толку популарна што ја направила сопругата на рударот. Таа дури креираше нов профил на Твитер откако го изгуби пристапот до стариот. Моли – така се вика жената – вели дека виралната снимка ги прикажува нејзиниот сопруг Мајкл Мекгваер и нивниот 3-годишен син Истон. Факт е дека човекот му ветил на својот син да оди со него на првиот кошаркарски натпревар во неговиот живот. Но, бидејќи смената на рударот завршила доцна, самата Моли го донела детето на стадион и таму го сретнале нејзиниот сопруг.„Многу му беше важно да биде со Истон од самиот почеток на натпреварот“, вели жената.

Згодниот маж бил забележан и фотографиран од Сју Кинеар, тврдоглава обожавателка на Кентаки. „Човекот беше целиот валкан, со саѓи на лицето. Изгледаше многу уморно, но му се насмевна на својот син. И малото момче го прегрна и се качи во скутот на татко му. Изгледаа многу среќни“, изјави Сју на новинарите.

На корисниците на социалните мрежи им се допадна оваа симпатична приказна за човек кој и покрај тоа што бил уморен од напорната работа, нашол енергија да помине време со својот син на кошаркарски натпревар. „Тој навистина е најдобриот татко на светот“, вели Моли.

Дали ви се допаѓа оваа приказна? Дали би можеле да се откажете од вашите предрасуди и да одите валкани и во работна облека со вашите деца на некој голем настан?


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

22 Мачки кои случајно ги изгубиле фабричките поставки

Еден мајмун си седел на едно дрво. Поминува еден гуштер и го прашува што прави…