во ,

Тато… заштедив 30 денари!

Си оди едно влавче дома целото задишано и му вели на татко му:

– Тато… заштедив 30 денари!

– Како?

– Трчав по автобусот!

– Што не си трчал по такси ќе заштедеше 150 денари!

-20% Попуст

Што мислиш?

12 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Просечната плата во Македонија е 28.869 денари. До овој заклучок се доаѓа на следниов начин…

Не ми е јасно од вакви родители како можеше да испадне вакво дете?