во ,

Тато, кој е попаметен, татковците или синовите?

Малиот Трајче дискутира со татко му:

– Тато, кој е попаметен, татковците или синовите?

– Татковците,- убедливо одговара таткото.

– Тато,а кој ја измислил парната машина?

– Џемс Ват!

– А што не ја измислил татко му ако бил попаметен?

Што мислиш?

32 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Индиски парламентарци заспивале еден по еден на жестоката седница за економијата

Си ослабел…