во , , ,

Телесно позитивна инфлуенсерка станува вирална со прикажување како изгледа женското тело без филтри

Реклама

Карина Ирби, позната телесно позитивна инфлуенсерка и сопственичка на бренд за костими за капење, повторно ја прифати својата неизменета фигура во серија смели фотографии на Instagram. Моделката сподели слики од себе во бикини на плажа, истакнувајќи ја својата самодоверба и посветеност на автентичноста.

На фотографиите, Ирби го покажа својот речиси целосно откриен задник додека го виткаше грбот и гледаше кон хоризонтот, зрачејќи со самодоверба и љубов кон себе. Во својот коментар таа ја нагласи својата посветеност на реалноста, наведувајќи: “Без филтри. Без осветлување. Само јас. Пријатно потсетување дека сите треба да го гледаме почесто.”

Објавата брзо доби бран поддршка од нејзините следбеници, многумина ја пофалија за нејзината храброст и автентичност. Еден фан коментираше: “Прекрасна внатре и надвор,” додека друг додаде: “Сакам, сакам, сакам! Сè е за чувството на добрина и поврзување со плажата на кој било начин што луѓето сакаат.”

Друг обожавател изрази благодарност за нејзината реалност, велејќи: “Таа праска е праскање. Ви благодарам за автентичноста и за прекрасната душа. Вистински инспирирате луѓе, и знам дека троловите се тролови. Но, ние, 99 проценти од нас, ве цениме и ве гледаме.”

Ова не е првпат Карина да ги полни насловните страници. Во минатото, таа сподели објава директно адресирајќи ги негативните коментари за нејзиното онлајн присуство.

Во видеото, Ирби е во неонски зелен костим за капење, радосно смеејќи се и уживајќи на плажа. Придружено со видеото е скриншот од особено остар коментар од критичар. Пораката гласи: “Таа е најнепријатната и неподнослива инфлуенсерка. Постојано се обидува да се направи да изгледа грдо и дебело иако е русокоса, само за да предизвика реакција на Instagram.”

И покрај острата критика, Карина продолжува да ужива на плажа, покажувајќи дека негативните коментари не го намалиле нејзиниот дух. Во коментарот под објавата, таа им даде моќен одговор на своите критичари: “Ја мешате мојата самодоверба и прифаќање со ‘непријатно’ и тоа изгледа како ваш проблем.”

Карина го објаснува прашањето, прашувајќи зошто луѓето се толку исплашени од гледање на други кои се ослободуваат и се забавуваат. “Ме судат ако стојам и позирам како ‘добра, добро воспитана девојка’,” пишува таа, укажувајќи на двојните стандарди со кои се соочува. Понатаму објаснува дека без разлика дали позира или игра, критиките се чини дека се неизбежни.


Во нејзината емотивна порака, Карина ги охрабрува луѓето да “останат во својата лента” и да се воздржат од споделување на негативни мислења за странци кои никогаш не ги запознале преку интернет. “Престанете да ги споделувате вашите негативни мислења за странци кои никогаш не сте ги запознале преку интернет,” тврди таа. Таа ја завршува својата објава со смела декларација за љубов кон себе: “ЈАС СЕ САКАМ! И ми се допаѓа што сакам да ги направам луѓето да се смеат и да се чувствуваат добро. И вие треба да го пробате тоа.”

Неизвиниливиот став и прифаќањето на самата себе на Карина Ирби служат како инспирација за нејзините следбеници, зајакнувајќи ја пораката дека самодовербата и среќата никогаш не треба да се мешаат со “непријатно”. Нејзината издржливост против онлајн троловите го нагласува значењето на позитивноста и прифаќањето во дигиталната ера.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Дедо доаѓа кај докторот да се жали…

Влегува пијан човек во такси и му вели на возачот…