во ,

Тогаш нè заробија Германците и ни рекоа: „Бирајте, или ќе ве испоубиеме, или…

Некој дедо му ги раскажува авантурите од Втората светска војна на својот внук.

– Тогаш нè заробија Германците и ни рекоа: „Бирајте, или ќе ве испоубиеме, или ќе ве e*еме“.

– И? – прашал внукот.

– И… нè испоубија!

Што мислиш?

16 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Босанец, Хрват и Црногорец дошле малку порано на железничката станица, па седнале да испијат по некоја ракија…

За време на втората светска војна Партизаните се сокриле од Германците (кои во тој момент биле многу повеќе) во еден бунар…