во , ,

Трпано, што правиш? – прашала комшивката.

Комшивката отишла кај Трпана на кафе и ја затекнала како готви ручек на електричен шпорет со 3 рингли. Ќе го подржи тенџерето неколку секунди на едната, па го преместува на втората, а по неколку секунди го преместува на третата. Потоа пак на првата и постојано така…

– Трпано, што правиш? – Прашала комшивката.

– Грав.

– А зошто само го преместуваш тенџерето од една на друга рингла, а не го оставиш да се вари само на една?

– Мора така. Откако дојдоа од ЕВН и ни ја исклучија струјата, Трпе не приклучи на семафорот.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Фотографии докажуваат дека не треба да купувате онлајн од непроверени продавници

10 Најбизарни фејлови на градежници кои ќе ве остават без зборови