во ,

Утро во алпско одморалиште. На терасата излегува Англичанецот и воздивнува…

Утро во алпско одморалиште. На терасата излегува Англичанецот и воздивнува:

– How wonderful!

Излегува Германецот и воздивнува:

– Das ist wunderbar!

Излегува Македонецот и вика:

– Еј, пи*ка му мајчина!

Навалица Продавница

Што мислиш?

25 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Не ми е јасно од вакви родители како можеше да испадне вакво дете?

12 Работи што се колневме дека нема да ги правиме кога ќе пораснеме, а сега ги правиме постојано