во ,

Уф, сè ме боли, рацете ме болат, нозете ме болат, не е живот ова…

Две жени седат на клупата пред зградата. Излегува трета и почнува да се жали:

– Уф, сè ме боли, рацете ме болат, нозете ме болат, не е живот ова…

Двете и враќаат:

– Доста лажеш! Вчера од кај тебе излегоа двајца мажи, денес уште еден дојде и си отиде. Болна била…

– Ех, зошто луѓето се толку злобни. Едно здраво место да имаш и за него ќе ти завидуваат…

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Детето нема домашно воспитување…

“Pringles” предизвик со Марко и Лара