во , ,

Уште еднаш кажи ми дека сум крава, се разведувам од тебе…

Трпана му се дере на Трпе:

– Уште еднаш кажи ми дека сум крава, се разведувам од тебе. А, сега си легнувам, нозете ме болат од работа.

– Предните или задните?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

14 Урнебесни вицови за весел крај на работната недела

На некој човек во Германија му се расипало Фиќото на автопат…