во ,

Фотографии кои не натераа да извикнеме: „Колку брзо лета времето!“

Во средниот век луѓето живееле околу 30 години, а сега просечниот животен век во развиените земји е околу 80 години. Ова е долго време во кое можете да направите многу, но понекогаш годините летаат толку брзо што не можете ни да поверувате.

1. „Ист велосипед, исто место, иста девојка. 71 година подоцна“

2. „Ова е мојот татко во 1987 година. Јас сум роден таа година. И сега сум на иста возраст како тој на овие слики“

Реклама

3. „Мојот дедо го купи истиот трактор што го продаваше во 1970-тите за да плати за лекување“.

4. „Денес дознав дека во 1920 година мојот прадедо го имал истото куче како мене“.

5. „Ова е мојот дедо со сестра му на неговиот 80-ти роденден. Тие седат на иста клупа како на старата фотографија од пред 72 години“.

6. „Ова се моите предци во близина на нивниот дом. Мојата прабаба, која е на сликата, почина во 1869 година. И моите деца се 8-та генерација од нашето семејство што живее во оваа куќа“

7. „Првиот розов ренџер го добив кога имав 4 години, а 26 години подоцна, на мојот 30-ти роденден, и самата се облеков во таков“

8. „Ова е нашата прва и последна заедничка слика со разлика од 17 години“

9. „Баба и тато во 1966 година и во 2020 година“.

10. „Бабаи дедо се венчаа пред 65 години. Сега тие се во 90-тите и се уште се заедно“

11. „Сега работам со истиот доктор кој ми помогна да се породам пред 21 година“.

12. „Јас и татко ми ја повторивме фотографијата по 13 години“

13. Погоре е мојата прабаба, ќерка на роб, во 1887 година. Подолу сум јас – студент на универзитет во Ivy League“

14. „Мојата баба на истото место во 1920 година и во 2010 година“.

15. „Моите родители во 1982 и 2020 година. Тие се во брак 38 години и сè уште се сакаат“.

16. Метју Меконахи и Вуди Харелсон – пријателство тестирано од времето. 2008 и 2019 година


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Луѓе кои најдоа импресивни наоди онаму каде што најмалку очекуваа

18 Фотографии кои докажуваат дека нашите најскапоцени спомени секогаш можат да не загреат