во , ,

Фотошоп катастрофа: Оглас за куќа стана вирален хит поради бизарните детали

Оглас за наем на една куќа во Лос Анџелес стана вирален хит поради бизарните детали на фотографиите кои очигледно биле додадени во Фотошоп.

Имено, на некои фотографии биле додадени цвеќе, барски столици и – кауч, а на Твитер екипата не ѝ требало долго за да ја сфати бизарноста и да настане хит на интернет.

Твитерџиите сега дополнително ги обработуваат фотографиите и додаваат детали за кои сметаат дека уште подобро би се вклопиле во фотографиите од куќата која се изнајмува за 3100 долари месечно.

А еве како изгледа домот без Фотошоп…

Што мислиш?

28 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Девојка се растегнувала со тренер, а потоа ѝ се случила најнепријатната можна ситуација

Несовесните туристи си го добиваат по пошта ѓубрето кое го оставиле во национален парк во Тајланд