во , , ,

Фудбалската ѕвезда Мауро Икарди стана сопственик на најскапиот автомобил во светот, кој го набавил за сума од 26 милиони евра

Играчот на Галатасарај, Мауро Икарди, стана власник на најскапиот автомобил во светот, платејќи 26 милиони евра. Тој купи Rolls Royce „Boat Tail“, изработен во само три примероци. Се вели дека еден од останатите два примероци е сопственост на познатите Џеј Зи и Бијонсе. Третиот е во рацете на бизнисмен кој се занимава со трговија на бисери.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мујо се јавил во полиција: „Добар ден, дали е тоа полиција?“

Срцка, еве земи го чадорот за да не накиснеш до дома…