во ,

Цветко го прашува Трпе…

Реклама

Цветко го прашува Трпе:

– Трпе колку деца имаш?

– Два сина и третиот е на пат.

– Од кај си сигурен дека и третиот е син?

– Па како да не бидам, кога вчера тргна на пат до Германија…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Три брачни парови ги прославуваат годишнините од бракот во еден хотел…

Пеце и Стојна се венчале и се вселиле во нов стан…