во ,

Што би им посакале на луѓето за Нова Година?

Новинарка прашва некој човек на улица:

– Што би им посакале на луѓето за Нова Година?

Само, СРЕЌА!

– Зошто само Среќа? Зошто не и Здравје, Љубов, Пари… ?

Па и тие на Титаник имаа Здравје и Љубов и Пари, па си е*аа мајката… немаа СРЕЌА!!!

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Луѓе во теретана кои не отишле само за селфиња пред огледалото

Бабичке нешто срцето ти ослабнало, на кој спрат живееш?