во ,

Што работиш? Јас сум Personal assistant of the executive technical head manager…

– Што работиш?

– Јас сум Personal assistant of the executive technical head manager.

– А на македонски?

– Му го подавам алатот на мајсторот.

– Значи чирак.

Што мислиш?

22 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

И на 55 години изгледа фантастично: Славната дама без грам шминка, но идентична како на фотографиите од списанијата

31 Смешни илустрации прикажани само во еден кадар