во ,

Што ќе бараш таму? Таквите локали се само за напалени маж… и што сакаат да гледаат женски кои им играат…

Маж и жена славеле 25 години брак. Мажот ја прашал жената со што да ја израдува за годишнината. Однеси ме во стриптиз бар, баш сакам да видам како се… соблекуваат стриптизетите.

– Што ќе бараш таму? Таквите локали се само за напалени маж… и што сакаат да гледаат женски кои им играат.

Реклама

Жената не попуштала:

– Па сеедно би сакала да видам, а бидејќи знам дека си срамежлив, јас веќе купив карти за двајцата.

– Епа, добро тогаш, нека ти биде! – се согласил мажот со тешко срце.

Кога стигнале во барот, во гардероберот ги оставале палтата, а гардероберката му се обратила на мажот:

– Добар ден господине Периќ

Жената го погледнала, а мажот набрзина објаснил дека тоа е ќерка на негов колега. Кога се сместиле на маса, келнерот ги поздравил:

– Добар ден господине Периќ.

Жената луто го погледнала, а тој брзо и одговорил:

– Ах драга, тоа е келнер кој порано работеше во мензата кај нас во фирма.

Жената повторно го погледнала под око и едвај му поверувала. Претставата почнала и стриптизетата се соблекувала. Дошла до гаќите и ја прашала публиката:

– А, кој ќе ми ги соблече гаќичките денес?

Целиот бар во еден глас и одговорил:

– ПЕРИЌ!

Жената се изнервирала и луто си заминала од барот. Мажот по неа викал:

– Драга, ова ми го подметнаа! Јас воопшто не ги познавам тие луѓе! Љубов моја, верувај ми те молам!

Жената седнала во такси, а тој едвај ја стигнал и влегол во истото такси. Кога се сместиле во таксито, таксистот го поздравил:

Добро вечер гоподине Периќ. Што ви е денес? Толку добри к*рви возевме до сега, а денес сте одбрале ваква стара бабетина?!


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

А бе човек, гледај како врне! А жена ми излезе без чадор!

По што заклучуваш дека обвинетиот бил земја пијан? – го прашува судијата сведокот…