во , ,

Јапонски уметник ги претвора животните фатени во интересен момент во скулптури, а разултатот е дури посмешен

Ако има една работа што ја почитуваме овде е нешто што ја спојува нашата љубов кон мемињата, мачките, кучињата и чудните работи. Погледнете ја најновата колекција на јапонскиот уметник Meetissai со неговите скулптури на животни фатени во незгодни и чудни позиции.

Што мислиш?

29 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

21 Уникатни акциони фигури какви сигурно не сте виделе со сега

Ова е Вали, зајчето со најдолги и најслатки уши на светот