во ,

Јас и мојот сопруг имаме отворен брак и дознав дека сум бремена од друг маж

Нашата читателка, 33-годишна жена по име Моника, ни напиша емотивно писмо, каде што ја сподели нејзината апсолутно збунувачка семејна приказна. Жената е во отворен брак со сопругот и секој од нив е сосема задоволен од таквиот брак. Но, има една работа што никој од сопружниците не ја очекуваше кога се согласија да имаат отворена врска , а тоа е неочекувана бременост од страна на партнерот. Сега, парот се бори додека се справува со последиците од нивната чудна врска, а на жената и треба совет што треба да прави.

Моника и нејзиниот сопруг беа многу среќни со нивниот отворен брак.

Реклама

Моника (33) ни испрати писмо и ни ја раскажа својата приказна, за да добие совет за нејзината доста комплицирана семејна ситуација.

Жената го започнала своето писмо, велејќи: „Имам отворена врска со мојот сакан сопруг Тод. Во брак сме 5 години, а последните 2 години бевме во отворен брак. И двајцата сметаме дека е многу задоволувачко, бидејќи овој вид на врска ни помага да го зачуваме духот на свежината во нашите односи. Никој од нас не е љубоморен, но ја цениме искреноста во било кој тип на комуникација . Ниту еден од нас не смета дека отворената врска е непријатна и вознемирувачка“.

Изгледа дека Моника е во многу непријатна ситуација.

Моника продолжува со својата приказна, велејќи: „Сè беше во ред меѓу нас. Минатиот декември почнав да се гледам со друг дечко и редовно излегувавме. Мојот сопруг имаше и жена со која редовно се гледаше. И двајцата сè уште бевме вљубени еден во друг. Минатиот месец дознав дека сум бремена со близнаци, а тие се бебиња на мојот втор партнер.

„Треба да додадам дека бев на контрола кај гинеколог. Не очекував таков пресврт, искрено. дури рече: „Те сакам душо, и овие бебиња се дел од тебе, па и јас ќе ги сакам со сето мое срце“.
Бев пријатно изненаден од неговата реакција, морам да напоменам дека за сето ова време имав голем број здравствени проблеми, најмногу со мојот репродуктивен систем, ми беше кажано дека нема да забременам, за мене ова беше вистинска шанса бидам мајка и јас бев среќна поради тоа“.

Сè станува полошо во семејството.

Моника откри: „Неодамна, мојот сопруг се премисли за бебињата откако сфати дека таткото нема само да се тргне од децата. Тод рече дека би бил во ред со тоа се додека биолошкиот татко на близнаците нема да биде дел од нивните животи.

Жената додаде: „Иако Тод имаше очув, тој секогаш го сакаше неговиот биолошки татко да игра поголема улога од него. Не разбирам како тој не може да се поврзе со ситуацијата и да очекува децата да не сакаат ништо да имаат врска со нивните биолошки татко“.

Семејството сега е во голем конфликт, а жената е очајна.


Моника откри: „Тод неодамна рече дека со овие деца во нашиот живот никогаш нема да бидеме среќни. Вчера во 3 часот наутро, тој ми остави писмо пред да замине на службено патување во кое пишуваше дека треба да изберам, или бебиња или развод“.

Моника призна: „Се чувствувам толку конфликтно затоа што ако ова е единствениот пат кога можам да имам бебиња. Не можев да забременам со години, и што ако тоа никогаш не се повтори. Ова е фактот што ми ги отежнува работите. Толку ми треба совет и не можам да се одлучам како да живеам со Тод и да имам бебиња во исто време“.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Маж и жена спијат во кревет кога среде ноќ се слуша некој звук…

Директорот на едно јавно претпријатие ги постројува сите вработени и им вели…